Prečo je socializmus, tak atraktívny pre novú generáciu?

12. septembra 2019, Lukáš Repetent, Nezaradené

V skratke z ne-vzdelanosti, a to máju písmenka pred menom a ja nie 🙂

Mnohý zo súčasnej novej generácie boli vážne oklamaný podvodným vzdelávacím systémom. Ktorý im sľuboval, že dokážu získať skvelú prácu, iba ak by získali titul v športe, poézii alebo nejakou absurdnou vysokou školu na Slovensku. Prešli sme si finančnou krízou v roku 2008 a podvodné vzdelávanie im nevysvetlilo, že príčinou nebol kapitalizmus voľného trhu, ktorý sme nemali. Vidíte, často nerozumejú, čo je kapitalizmus voľného trhu. Myslia si, že ak ľudia kupujú a predávajú a niektorí ľudia zbohatnú, je to kapitalizmus.

Nikomu z nich nebolo povedané, že Európska centrálna Banka ECB ešte chvíľku na čele s socialistom Draghim, manipulujúca s úrokovými sadzbami a zákonným platidlom, monopolným papierom, je inštitúciou vhodnejšou pre socialistický alebo komunistický štát ako kapitalistické hospodárstvo s voľným trhom. , Nepovedali nám, že všetky rozsiahle nariadenia, ktoré máme, znamenajú, že nemáme kapitalizmus voľného trhu. Mnohí pravdepodobne nikdy nepočuli výraz „zmiešaný trh“.

Preto si myslia, že alternatívy ku kapitalizmu musia byť lepšie ako tie, ktoré máme. Nielenže majú problémy s hľadaním skvelých, dobre platených pracovných miest, ktoré im boli prisľúbené, ale samotné podvodné vzdelávanie obviňovalo všetky naše problémy z kapitalistického hospodárstva voľného trhu, ktoré nemáme. , Bolo im povedané, že krajiny tretieho sveta, ako sú Bangladéš a Zambia, sú utópiami na voľnom trhu a sú chudobné z dôvodu kapitalizmu, napriek tomu, že tieto krajiny sa v indexe hospodárskej slobody označujú ako „väčšinou nespravodlivé“, čo znamená, že nie sú zvlášť kapitalistické, práve naopak.

Nemajú potuchy, že kapitalizmus je definovaný ako systém založený na univerzálnych právach súkromného vlastníctva a že akýkoľvek systém, ktorý porušuje vlastnícke práva, je kvôli týmto porušeniam menej kapitalistický.

Dostalo sa im nejakej depresívnej definície socializmu, ktorá je v súlade so zlým vzdelaním, ktoré dostali v kritickom myslení. Každý prípad zlyhania socializmu možno ospravedlniť ako „To nebol skutočný socializmus“, pretože pre každú reálnu ekonomiku je nemožné dosiahnuť ideálnu definíciu socializmu, ktorá sa zvyčajne zakladá na zamýšľanom výsledku namiesto skutočných politík, ktoré z ekonomického socialistu. Ak národ nedosiahol svoju demokratickú kontrolu nad výrobou alebo rovnaké rozdelenie bohatstva alebo čokoľvek chce, nebolo to socializmus bez ohľadu na to, ako tvrdo sa ľudia snažili dosiahnuť, aby presne to, čo požadovali.

Ja som kapitalista.

Je to jediný rámec, ktorý vám dáva najväčšiu osobnú slobodu a schopnosť tešiť sa z plnej odmeny za prácu, ktorú robíte pre ostatných alebo pre seba.

Adam Smith o tomto probléme v hospodárskej oblasti, pred 250 rokmi:
„Záujem obchodníkov [= monopolistov, dravých druhov], v každom konkrétnom odvetví obchodu alebo výroby, je však v niektorých ohľadoch odlišný od protikladov, ba dokonca opačný k verejnosti. S cieľom rozšíriť trh a obmedziť hospodársku súťaž je vždy záujem predajcov. Rozširovanie trhu môže byť často uspokojivé pre záujem verejnosti; ale na zúženie hospodárskej súťaže musí byť vždy proti nemu a môže slúžiť iba na to, aby obchodníkom [= monopolistom, dravým druhom] umožnilo zvýšiť svoje zisky nad to, čo by prirodzene bolo, vyberať za svoj vlastný prospech absurdnú daň zvyšok ich spoluobčanov. 
&
„Návrh akéhokoľvek nového zákona alebo regulácie obchodu, ktorý vychádza z tohto poriadku [= monopolisti, dravé typy], by sa mal vždy počúvať s veľkou opatrnosťou a nikdy by nemal byť prijatý, až po dlhom a dôkladnom preskúmaní, nie iba s veľmi svedomitou, ale s najväčšou podozrivou pozornosťou. 
Vychádza z poriadku mužov [= monopolistov, dravých typov], ktorých záujem nie je nikdy úplne rovnaký ako u verejnosti, ktorí majú všeobecne záujem oklamať a dokonca utláčať verejnosť, a ktorí preto majú pri mnohých príležitostiach , podviedli a utláčali. 

To isté platí pre politiku.

Opýtajte sa sami seba, prečo „socialistické“, „komunistické“ krajiny, keď sa etablovali, začínajú zabíjať, vyháňať ,alebo potlačovať politickú konkurenciu/opozíciu?! Demokracia to neurobí.

Kapitalizmus voľného trhu sám osebe nezakazuje vstup konkurencie na trh.
V definícii je pravý opak:
„Kapitalizmus je ekonomický systém založený na súkromnom vlastníctve výrobných prostriedkov a ich fungovaní za účelom zisku. Medzi hlavné znaky kapitalizmu patrí súkromné ​​vlastníctvo, akumulácia kapitálu, mzdová práca, dobrovoľná výmena , cenový systém a konkurenčné trhy . “

Taký je môj skromný názor.